Outdoor Türkiye

BUNLARI BİLMEN GEREK

1542

Doğanın yavaş yavaş uyanmasıyla birlikte bedenlerimiz de kış rehavetinden kurtulmaya başladı. Canlanan doğa ile birlikte zihnimiz ve bedenimiz enerji doluyor; güneşin verdiği mutluluk her yerde hissediliyor.

Bir Hint felsefe sistemi olan yoga, ruhu ve bedeni kabul görmüş birtakım yöntemler ile eğitmeyi amaçlar. Bu yazımızda size, fiziksel ve ruhsal sağlık için çok faydalı olan yoganın doğada yapıldığında nasıl faydalar sağladığını anlatacağız.

Doğanın içinde geçirilen zaman dilimi, hiçbir şey yapmazsanız bile size huzur verir. Havaların ısınmasıyla birlikte deniz kenarları ormanlar, bahçeler yoga için ideal alanlar olmaya başladılar.

Nefes kontrolü ve doğru nefes alımı için çok iyi yöntemleri olan yogayı, tertemiz havada oksijeni içinize çekerek yaptığınızda kendinizi çok zinde hissetmeye başlarsınız. Yorucu şehir hayatından uzakta, kuş sesleri eşliğinde yapılan yoga; bedeninizi rahatlatır, stresinizi azaltır, zihninizi yeniler ve olumsuz tüm düşüncelerden uzaklaşmanıza yardımcı olur. Konsantrasyonu sağlar ve hafızanızı güçlendirir. Doğaya, yaşama, kendinize karşı farkındalığınızı ve duyarlılığınızı artırır. Sindirim sisteminin sağlıklı çalışmasına yardımcı olan yoga, aynı zamanda kendinizi daha yakından tanımanıza olanak sağlar.

Yaşamın ana kaynağı doğada yapılan yoga pratiği, hiç şüphesiz derin bir mutluluk ve gevşeme hissi yaratır. Kasların güçlenmesine de yardımcı olan yoga, düzenli yapıldığında bağışıklık sisteminiz güçlenir ve vücut ağrılarınız günden güne azalır.

Doğa ile kucaklaşmak, bütünün bir parçası olduğunuzu hatırlamak, tüm kötü duygu ve düşüncelerden arınmak için doğada yoga yapmanızı öneririz. Hadi, güneşi selamlamak için doğa sizi çağırıyor.

Geri Bildirim