634


İçinde bulunduğumuz zamana kadar üzerinde birçoķ farklı kültürde insan yaşayan tabiat, güzelliğin simgesidir. Yaşamın, umudun ve sevincin ifadesidir. Ve çiçekler, gönüllerin dilidir; rengârenk, burcu burcu… sevgi, aşk ve hatıralarla doludur. Yaşam karmaşası, hayat mücadelesi, bazen kısa süreli de olsa bir kenara bırakmalı.  Kendimiz ve sevdiklerimiz için bir şeyler yapmalıyız diye düşünüyorum.

Peki ne mesela;

Çok bir şey değil kendinize doğa içerisinde küçük  bir yaşam alanı oluşturun. Ateşinizi yakın sıcak bir çay demleyin ve keyfini çıkarın. Ne kadar basit değil mi ? Ama bir o kadar da keyifli .

"Kano kampı hakkında ne düşünüyorsunuz, siz tercih eder miydiniz?" diye sormuştum beni takip eden dostlara . Ben bayılırım mesela :) Amacım manzarayı falan seyretmek değildir ama akşam yemeği için göl kenarı bir yer bulmaktır sadece.

Yakın geçmişte de 3 değerli arkadaşımla birlikte yapacağım kamp için İstanbul'da Şile Ķorucuköy’e ulaşarak (Konum verebiliyorum çünkü bizim gittiğimiz yere araçla ulaşım yok) kanoyla  yaklaşık 1 saat süren yolculuktan sonra muazzam bir yer keşfetmiştik. Alışveriş merkezlerindeki mağazaların, sinema ve bilardo salonlarının yerine kuş ve rüzgâr sesi bulabileceginiz, sizi ilk baharın en güzel simgelerinden biri olan papatyaların karşıladığı,  hem de şehrin tam yanıbaşında muazzam bir doğa harikasının olması, metropollerde yaşamak zorunda olan bizim gibi insanlar için gerçekten bulunmaz bir nimetti. Bu konum, tek başıma yaptığım ilk kamp yeri olması sebebiyle benim için ayrıca önemli. Dediğim gibi sayfamda da paylaştığım fotoğraftaki yere araçla ulaşım yok. Fakat size tavsiyem yaz aylarında hafta sonları kalabalık olabileceği bilgisini de paylaşarak gölün farklı bir kıyısına araçla gelip keyifli bir kamp yapabileceğiniz yerler bulmanız mümkün diyebilirim. Son kampa gittigimde göl kıyısına araçla girişi kapatmışlardı fakat yine de araçlarınızı yürüme mesafesine bırakıp göl kıyısında rahatlıkla kamp yapabileceğinizi söyleyebilirim. Son olarak paslanmaya yüz tutmuş doğayla olan bağımızı onarmak için; doğayla temasta kalın.

Sevgi ve saygılar.

@yabandakiturk

 

Geri Bildirim