Outdoor Türkiye

BUNLARI BİLMEN GEREK

758

Doğanın kışa dönmesiyle beraber insanlar, karla kaplanan yerlere kayak yapmak ve doğanın beyazlığının tadını çıkarmak için akın ediyor. Bu yazımızda, kar keyfini camdan dışarıyı seyretmekle sınırlamayan doğaseverler için kayak eldiveni alırken dikkat edilmesi gerekenleri yazdık.

Öncelikle kayak eldiveninizin su geçirmez olması gerekir. Eldivende kullanılan malzemenin dışının delikli olmamasına ve kullanılan elyafın kalitesine dikkat etmelisiniz.

Kışın en popüler doğa sporlarından biri olan kayak için özel üretilen ve soğuk hava koşullarına dayanıklı eldivenler hem sorunsuz bir şekilde kaymanızı hem de üşümemenizi sağlar. Kayak eldiveniniz; su ve rüzgâr geçirgenliği düşük, ısıtmalı, terletmeyen, ellerinizin kaymasını engelleyecek nitelikte olmalıdır. Çok kalın ya da çok ince yapıdaki eldivenler kayak için uygun değildir. Batonu rahatlıkla kavrayabileceğiniz ve ellerinizi üşütmeyen bir kayak eldiveni mutlu bir kayak günü için çok önemlidir.

Kayak yaparken düşme riskiniz göz önünde bulundurularak üretilen özel tasarım bilek korumalı eldivenleri de incelemenizi tavsiye ederiz. Olası düşme durumlarında bileğe binen yükü azaltmak üzere tasarlanmış bu eldivenler ile kırılma, çatlama gibi yaralanma ihtimalleri en aza indirgenmiş. Şıklık da mutlaka önemlidir fakat kayak eldiveninde renk ve tarzdan ziyade eldivenin işlevine odaklanmalısınız. Kayak yaparken elleri üşütmeyen, terletmeyen ve batonları en iyi şekilde kavramanızı sağlayan eldiven modellerinden birini almanızı öneririz.

Geri Bildirim