Outdoor Türkiye

BUNLARI BİLMEN GEREK

1052

Kampseverler bilirler; yılın her ayı, iklim koşullarına göre tedbirlerinizi alırsanız kampın keyfi paha biçilemezdir ve doğada uyanmak muhteşem bir deneyimdir. Bu yazımızda sizin için, yağmurlu havalarda kamp yapma tüyolarını listeledik:

Su geçirmez eşyalar

Çadırınız, kıyafetleriniz, çantalarınız, kılıf ve diğer saklama alanlarınızın hepsinin su geçirmez olması en önemli konulardan biridir çünkü çadırınızın ya da eşyalarınızın su alması tadınızı kaçırabilir.

Tentenizi unutmayın

Yağmurlu havada doğanın tadını doyasıya çıkarmak ve sürekli çadırda vakit geçirmek zorunda kalmamak için büyükçe bir tente alın ve çadırınızın üstüne, ağaçların arasına gerdirin. Yalnız, tentenin altında ateş yakmayın, alevlerin yükselmesi istenmeyen kazalara sebep olabilir.

Çadırınızı kurarken dikkat

Çadırınızı, çukur bölgelere, su yollarına, eğimli arazilere ve nehir yataklarına kurmayın. Düz, çamurlu bir yapısı olmayan yüzeylere çadırınızı kurmanızı öneririz.

Yedek kıyafetler önemli

Yanınıza mutlaka yedek kıyafetlerinizi alın. Birkaç çift çorap ve havlunuzu da almayı unutmayın.

Yakacaklarınızı iyi koruyun

Yağmurun dindiği anlarda mangal yakabilmek için yakacak olarak ne kullanacaksanız mutlaka kuru bir yerde muhafaza etmelisiniz. Odun ya da kömürünüzü ağzı sıkıca bağlanmış poşetlerde saklamanızı öneririz.

Yiyecek depolayın

Yola çıkmadan önce yanınıza lezzetli ve pratik yiyecekler almayı ihmal etmeyin. Konserve, ekmek, kahvaltılık, kuruyemiş ve meyve gibi atıştırmalıklar, ateş yakamamanız halinde zorda kalmamanız için mutlaka çantanızdaki yerini alsın.

Keyif yapın

Tedbirlerinizi aldınız ve doğaya çıktınız… İşte bundan sonrası macera! Islansanız da keyfini çıkarmaya ve hemen ısınmaya çalışın. Bol bol sohbet edin, doğayı içinize çekin ve keyifli anlarınızı fotoğraflayın.

Geri Bildirim