Türkiye’nin ilk outdoor yaşam ve aktivite festivali Outdoor Fest’ten merhaba !

Binlerce outdoorseverle bir araya gelebileceğin, farklı kulvarlarda birçok marka ürünlerini tecrübe edip satın alma fırsatı bulabileceğin, birbirinden keyifli atölyelere katılma imkanı bulabileceğin ve Nature Talks sahnesinde onlarca influencerın deneyimlerini dinleyebileceğin Outdoor Fest senin için hazır.
Outdoor Fest Etkinlik Programı

Tarih: 14- 15 Eylül 2019
Yer: Doğada Yaşam Okulu / Kilyos / İstanbul
Nature Talks Doğa Konuşmacıları

Melike Dede - @melkeontheroad - Blogger

Yolculuklarımı takip eden arkadaşlarımın son zamanlarda en sık sorduğu sorulardan bir tanesi de kim olduğumla ilgiliydi. Çok fazla mesaj gelince onca zamandır hiç kendimden bahsetmediğimi fark ettim. Melike Dede kimdir, nedir, ne değildir hep birlikte görelim. Eklemek istediği şeyler olan varsa onları da yorumlara alalım.

Kimim?

Ben Melike. Şimdiye kadar yaklaşık 9.400'e yakın gün doğumu gördüm. Yani bizim dilimlere böldüğümüz zamana göre 26 yaşında oluyorum. Yaşın sadece bir illüzyon olduğunu düşünenlerdenim. Çoğu arkadaşımın somut bilgi istediğini bildiğim için aslında ne bana ne de büyük ihimalle başkasına bir anlam ifade etmeyen bir iki şeyden daha bahsetmeliyim sanırım. 6 Mayıs 1991 tarihinde Karadeniz Ereğli'de doğdum. Evet, burcum boğa. Doğum saatim hakkında ailede fikir ayrılıkları olduğu için yükselenimin ne olduğundan emin değilim. Sabah 6'da doğduğumu iddia edenler olduğu gibi doğumun öğlen 11'de, hatta akşam 5'te gerçekleştiğini söyleyenler de var.

Doğum yerim sizi yanıltmasın. Hayatımın neredeyse tamamı Sakarya adını verdiğimiz dünyanın bir numaralı turizm cennetinde geçti. Turizm cenneti diyorum çünkü tamamen uyduruyorum. İlkokulu, ortaokulu ve hatta şaşıracaksınız ama liseyi burada bitirdim. Üniversite eğitimime İstanbul'da, reklam olmaması açısından ismini vermek istemediğim özel bir üniversitede yarı burslu olarak devam ettim. Okuduğum bölümün hukuk olması notlarımın iyi olmasıyla birleşince bu durum ailedeki ve yakın çevredeki beklentilerin artmasına sebep oldu. Yakın çevresi tarafından gazlanan masum bir üniversite öğrencisinin kendisine kariyer planları yapması da gecikmedi tabii.

Üniversiteyi bitirmek üzereyken, son finallerimi verdiğim hafta, Galatasaray Üniversitesi'nin yükseklisans sınavlarına 3 gün gibi kısa bir sürede hazırlandım. Ama ne hazırlanma. Patlamaya hazır bir bomba gibiydim. Ağzımı her açtığımda hukuki bir bilgi vermeden kapatamıyordum. Ezbere bildiğim bütün doktrinler rüyalarıma giriyordu. Ama evren bir kez daha ağlarını ördü ve sınav sorularına bilinçli bir şekilde hayatımın en denyo cevaplarını vererek elendim. Mülakattan çıktığımda Beşiktaş'ta Uğur Mumcu Parkı'na gidip saatlerce ağladığımı ve peçeteci küçük bir kızla evsiz bir amcanın beni teselli ettiğini hatırlıyorum. Bu olay da hayatımın en güzel dönüm noktalarından biri olarak kayıtlara geçmiş oldu.

Çalışma Hayatım

Ardından stajımı bitirmek için özel bir büroda çalışmaya başladım. Şans bu ya, okurken en sevmediğim ve edindiğim bilgilerin gerçek hayatta işime yaramamasını umduğum bir alanda 1,5 sene çalıştım. Ama çalıştığım yeri çok sevdiğim için hayatımın en güzel deneyimlerinden birini yaşama fırsatım oldu. Çalışırken Almanya'da yüksek lisans yapmak için başvurular yaptım ve 2 okuldan kabul aldım. Nasıl oldu bilmiyorum, iş ciddiye binip de ben Almanya'da kalacak yer araştırmaya başladığımda planlarımı tekrar gözden geçirmeye karar verdim ve kısa bir süre sonra gerçekten istediğim şeyin bu olmadığını anladım. Ne kadar şanslıyım ki gerçekten ne istiyor olabileceğimi geç olmadan fark ettim. İşte yaşadığım bir diğer dönüm noktası buralarda bir yerlerde yer alıyor. Hayatımın gidişatını değiştirebilecek cesareti kendimde bulduğumdaysa bu yolculuğa çıkmaya karar verdim. Gerisini biliyorsunuz zaten. Bilmeyenler de karar verme sürecimi buradanokuyabilirler.

Yola çıkmanın verdiğim en güzel kararlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Bu süreçte imkansız olduğunu düşündüğüm birçok şeyin aslında ne kadar kolay olduğunu gördüm. Asla yapamam dediğim şeyleri yapabileceğimi fark ettim. Kırk yıl düşünsem aklıma gelmeyecek yeni bakış açıları öğrendim. Yüzlerce insan tanıdım. Ve hepsinden önemlisi sevginin gücüne binlerce defa şahit oldum. Bundan sonra da sağlığım olduğu müddetçe, bisikletle, arabayla, karavanla, otostopla, yürüyerek, koşarak, yurtiçinde veya yurtdışında kısacası canım nasıl ve nerede isterse ve evren ne şekilde deneyimlememi arzularsa öyle gezmeye devam edeceğim.

Neden veganım?

Hayvanların yaşam haklarına saygı duyuyorum. Endüstrinin kölesi haline gelmelerine karşı olduğum için onları yemiyorum ve hayvansal ürünler tüketmiyorum. Aynı şekilde bir ürün alacağım zaman beş dakikamı ayırıp içeriklerini okuyorum, hayvansal içerik barındıran ve hayvanlar üzerinde denenmiş ürünler kullanmıyorum. Bunu neden yaptığımı soranlara basitçe empati yaptığımı söylüyorum.

Benim bir seçim hakkım var ve ben bu seçimimi sinir sistemleri olmadığı için acı çekmediğini bildiğim bitkileri tüketmekten yana kullanıyorum. Bunun yanında sadece hayvanlar değil bitkilere karşı yapılan sömürüye de karşıyım. Dalından ihtiyaç olmamasına rağmen koparılan çiçekler, yapılan buketler, toprağından ayrılan her türlü bitki doğa kıyımının insan bazında vuku bulmuş şekli bana göre.

Kısaca

Hayatımın büyük bir kısmını dünyadaki tüm canlılara dokunup adaleti ve sevgiyi getirecek sihirli bir değneğin varlığına inanarak geçirdim. Sonradan fark ettim ki aslında o değnek hepimizin elindeymiş. Bir yerde denk geldiğim "Görmek istediğin değişime kendinden başla" sözünün hayatımın en etkili dönüm noktalarından biri olduğunu söylersem abartmış olmam. Kendimi değiştirmenin etrafıma dokunuşlarımda nasıl bir fark yarattığına şahit oldum. Hala da olmaya devam ediyorum. Hayatımı basit bir felsefe üzerine kurmaya çalışıyorum. Minimal yaşamaya, ihtiyacımdan fazlasını tüketmemeye, mümkün olduğunca az yargılayıp çok sevmeye çalıştığım kendi çapımda bir hayat görüşüm var. Evrene verebildiğim en az zararı vermek de sevdaya dahil.

Yeşim Melek Okyay - @dogadaki_melek - Doğada Yaşam Okulu Eğitim Koordinatörü

1992 yılında reklam sektöründe grafikerlik, koordinatörlük yaptı.

2004 yılında Beyin Takımı ismiyle kendi ajansını kurdu.

20 yıldır AKUT Arama Kurtarma derneği gönüllüsü ve kurtarma teknisyenliği, eğitim birimi sorumluluğu, disiplin kurulu üyeliği gibi görevler üstlendi.

2017 yılında Deniz Temiz “ TURMEPA” derneğinde gönüllü eğitmen olarak görev almaya başladı.

AKUT, TURMEPA, AÇEV, YUVA, Yeşil Düşünce gibi derneklerde gönüllü çalışmalarına devam etmekte.

Doğada Yaşam Okulunda ve AKUT Doğada Yaşam Projesi’nde eğitim koordinatörü olarak çalışmakta.

Kaya tırmanışı, endüstriyel dağcılık, motosiklet, serbest paraşüt , bisiklet deneyimlediği alanlardan bazıları.

Orkun Olgar - @orkunolgar - Macerasever, Spx Ceo

Hakkında

- 6 Mart 1974’te İstanbul da doğmuşum. O zamanlar Deniz Kuvvetleri Kurmay Subayı Güven Olgar ile Eczacı Kadriye Olgar ın ilk oğlu olarak. Bu iki çok özel insanın çocuğu olarak dünyaya gelme şansı yetmiyormuş gibi üstüne tam 3,5 yıl sonra hayatımın en büyük 2.şansı doğmuş; kardeşim ; Ozhun Olgar! Kısacası hayata çok şanslı doğan insanlardan biriyim ve bugüne kadar yaşadıklarımın çok büyük bölümünü onlara borçluyum.

Eğitimi

- Hamdullah Suphi Tanrıöver ilkokulu, Istanbul

- Alman lisesi, Istanbul

- Cardinal Gibbons HighSchool, Ft Lauderdale, Florida

- University of Denver, Colorado

Tenis Kariyeri

- 10 yaş Başlangıç, Tenis Eskrim dağcılık, TED Klübü Taksim, Istanbul

- 11-16 yaş arası Lisanslı dönem, Yeşilyurt Spor Klübü

- 16-19 yaş arası Gary Kessl’s Tennis Academy, Ft Lauderdale, Florida

- 19-23 yaş arası NCAA Denver Tennis Team #1 oyuncu tam burs ile

- 16 yaş Milli takım

- 18 yaş Milli takım

- SPORT POINT yani SPX adı ile bilinen Sport Point Extreme’in 1,5 uncu kuşağı’dır. 1997 yılında üniversiteden mezun olmuş ardından tenis kariyerini noktalamıştır. İstanbul’a dönerek tam zamanlı olarak OLGAR’da çalışmaya başlamıştır. 

- 2010 yılına kadar sabah 8 gece yarısı 12’lere kadar haftada 7 gün 13 yıllık çok yüksek bir iş temposu sürdürmüştür. Depoculuk, mağazacılık, marketing, PR, IK, satış pazarlama, perakende, son derece yorucu 13 yıl.

- Son olarak macerasever ile adrenalinin en yüksek seviyede olduğu sporlar eşliğinde Türkiye’nin keşfedilmemiş güzelliklerini NTV ekranlarına taşımıştır. Ana spor’u tenis ve kayaktır. Bir kızı vardır. Günümüzde Olgar Şirketler Grubu CEO – SPX – Sport Point Extreme CEO/ Co-Founder kurucusu olarak iş hayatını sürdürmektedir.

Özgür Tetik - @_ozgurtetik_ - Running Academy Kurucusu, Technogym Master Trainer, Ultra Maraton Yarışçısı

Hakkında

- 1975 tarihinde Yalova’da doğdu. Ortaokulda basketbola merak saldı ve uzun yıllar basketbol oynadı. Profesyonel bir oyuncu olamadı ama çok uzun süre amatör liglerde oynadı.

- 1993 yılında kuvvet antrenörlüğü eğitimine başladı. Hem sporcu hem de antrenör olarak uzun süre kuvvet antrenmanları uyguladı ve uygulattı.

- 2002 senesinde triathlon ile tanıştı ve olimpik triathlon branşında yarıştı. Daha sonraki yıllar eğitimine devam ederek ve çeşitli kulüpler de çalışarak kendini geliştirdi. NPTI level 3 ve fitness federasyonu level 2 antrenörü oldu.

- Avusturya’da Crossfit eğitimi aldı. Latin danslarıyla da uzun yıllar ilgilendi. Gösterilere, yarışlara katıldı ve eğitmenliğini yaptı.

- 2 senelik triatlon macerasından sonra sadece koşu yarışlarına katıldı. Yarı maraton ve maraton branşlarında yarıştı ve 2008 yılından sonra sadece koşu, kuvvet antrenörlüğünde uzmanlaştı.

- 2010 yılında hayatına yepyeni bir heyecan girdi ve ultra maratonlarda yarışmaya başladı.

- Son 5 sene içinde 50 km. – 100 km. ve 250 km.’lik etaplarda defalarca yarıştı ve artık sadece ultra maraton yarışçısı olarak spor yaşamını devam ettiriyor.

- 2014 yılında antrenör eşi Tuğba Tetik ile birlikte Running Academy’i kurdu ve bu kurumun içinde sporcu performans ölçümleri yaptı. Aynı zamanda profesyonel ve amatör sporcuların antrenörlüklerini yapıp, sporcularıyla birlikte birçok uluslararası yarışmalara katıldı.

- 2016 yılında Technogym Ailesi ile çalışmaya başladı ve eğitim almak için Wellness Institute İtalya’ya giderek burada Technogym Master Trainer ünvanını aldı.
Tetik, Technogym Master Trainer olarak Wellness Institute Türkiye eğitim programlarından biri olan koşu eğitimlerini veriyor.

Mesut Turan - @b.a.s.e.jumper - Base Jumper

Hakkında

- 1977 yılında İstanbul'da doğdu.İstanbul ve Bursa'da yaşıyor.

- Uzun yıllar süren profesyonel müzik kariyeri sonrasında16 yıldır prodüksiyon ve etkinlik organizasyonu gerçekleştirmektedir.

- Doğa sporları ile 1999 yılında yaptığı scuba diving sayesinde tanıştı. Daha sonrasında Snowboard’a başladı.

- Bisiket, trekking, motosiklet derken tüm adrenalin bağımlıları gibi yeni bir şeylerin peşinden gitti ve uzun yıllardır hayalini kurduğu uçma fikrini gerçekleştirebilmek icin 2012 yılında yakın arkadaşı ile Skydive’a başladı. Amacı Wingsuit ile uçuş yapmak, hayalini kurduğu yüksek dağlardan atlayabilmekti. Bu hayali için 3 yılını atlayışlarla ve eğitimlerle geçirdi.

- İlk Wingsuit Skydive uçuşunu 17 Ağustos 2013’de Rusya’da, ilk Base Jump atlayışını Ağustos 2014’de, ilk Wingsuit BASE Jump uçuşunu da 15 Mart 2015’de İtalya - Monte Brento’dan gerçekleştirdi.

- Bugüne kadar toplam 1.003 atlayışının 813’ünü Wingsuit ile gerçekleştirdi. Wingsuit Türkiye Takımı’nı kurdu. Wingsuit uçuş eğitmenliğine başladı.

- Türk sporcu olarak Kapadokya’da balondan ilk wingsuit uçuşunu gerçekleştirdi.

- Avrupa Wingsuit rekor uçuşu için İtalyan sporcularla çoklu Wingsuit uçuşlarına katıldı.

- Dubai, Hollanda, Slovenya, İtalya, Rusya’daki havacılık ve Wingsuit uçuş etkinliklerine katıldı.

- Fethiye Ölüdeniz’de TRT Belgesel için uçuslar gerçekleştirerek bir belgesel program hazırladı.

- Malazgirt Zafer kutlamalarında THK eğitmenleri ile oluşturduğu takım ile Wingsuit gösteri uçuşları yaptı.

- 2018 yılında Çin’de gerçeklestirilen uluslararası havacılık festivalinde uçuşlar gerçeklestirdi.

Gökalp Saklı - @gokalpsakli - Hayat Aktivatörü

Hakkında

- 1982 yılında Bursada doğdu. Şu an İstanbulda yaşıyor. Reklam atölyesi işletiyor ve endüstriyel dağcılıkla uğraşıyor.

- Doğa sporları ve dayanıklılık sporları sporcusu ve eğitmeni. Türkiye’nin pek çok ilini kas gücü ile (Koşu, yürüyüş, bisiklet, kano) gezdi.

- Marmara Ünv. Spor Akademisi Kürek Antrenörlüğü Bölümü’nü bitirdi. Yan branş olarak Golf ve Squash antrenörlüğü aldı.

- Yetiştirdiği sporcularda, ‘Spor Tırmanış’ branşında farklı kategorilerde 20’nin üzerinde Türkiye Şampiyonluğu ve iki farklı sporcusundan Avrupa ve Balkan Şampiyonlukları gördü.

 

Sportif Başarıları:

- Grönland’a giderek ‘Iceberg Tırmanışı Yapan İlk Türk’ ünvanını aldı.

- Türkiyede yaz ve kış olarak 3500 m. üzeri pek çok zirveye çıktı.

- Üniversitede 3500 m. üzeri irtifada nabız farklılıkları konulu tez yazdı. 22 deneğine birden zirve gösterdi.

- Akut Arama Kurtarma Derneği’nde lojistik ve operasyon ekibinde bulundu, eğitmen yardımcılığı yaptı.

- Fenerbahçe Kürek Takımı’nda 5 yıl kürek çekti.

- İTÜ Amerikan Futbolu Takımı’nda 2 sezon oynadı.

- Ultramarotonlara hızlı bir başlangıç yaparak 2 yıl içerisinde 4 kez 60 km. (Çekmeköy Ultra 2 kez – Frigvadisi – En Uzun Gece Etabı) 80 km. (Orhangazi Ultra) 100 km. (İstiklal Yolu Ultra) yarışların tamamladı.

– Fethiye ve Uçmakdere’de yamaç paraşütü uçuşları yaptı.

– 86 m. Bangee Jumping atlayışı yaptı.

– İstanbul Boğazı’nda kıtalar arası pek çok kez yüzdü.

– Dünyanın 2. en derin kanyonu olan Valla Kanyonu (Kastamonu) geçişini ekibiyle birlikte 2 günde tamamladı.

– Akarsu slalom hakemliği yaptı.

– Tur bisikleti ile ilgilenmeye başlayarak Karadeniz, Ege, Akdeniz çadır kamplı 700 km. üzeri turlar yaptı.

– Erzurum’da donan şelalelerde Buz Tırmanışları yaptı.

– Meis Adası – Kaş arasında yapılan kuş uçuşu 7.2 km. uzunluğundaki açık deniz yüzme yarışını tamamladı.

Sertifikaları:

– Türkiye Kürek Federasyonu 3. Kademe Antrenörü

– Türkiye Dağcılık Federasyonu Spor Tırmanış 1. Kadame Antrenörü

– Türkiye Dağcılık Federasyonu Yaz – Kış – Arama Kurtarma – Tur Kayağı Eğitimlerini tamamladı.

– Türkiye Golf Federasyonu 1 Kademe Golf Antrenörlüğü aldı.

– Türkiye Badminton Federasyonu 1 Kademe Squash Antrenörlüğü aldı.

– Kaya Yapı Yüksekte Çalışma Eğitimi

– Derin İnsan Kaynaklarında Eğitimci Eğitimi ve Sunum Teknikleri eğitimi aldı.

– Türk Hava Kurumu’ndan Paraşüt başlangıç eğitimini başarıyla tamamladı.

– Marmara Üniversitesi Sualtı Cankurtarma dersi aldı.

– 2 yıldız (CMAS) balık adam oldu.

– Sağlık Bakanlığı İlk Yardımcı eğitimi aldı.

– AKUT Arama Kurtarma Derneği’nde TAMT ve SARTEC3 eğitimleri aldı.

– AKUT Arama Kurtarma Derneği’nde eğitmen eğitimi aldı.

– AKUT Arama Kurtarma Derneği’nde Doğada İlk Yardım Eğitimi aldı.

– Spor Bilimleri Akademisi ve U.K. Coaching Academy’den ayrı ayrı Yaşam Koçluğu eğitimleri aldı.

– MEB 96 saatlik grafik ve fotoğraf kursunu tamamladı.

– MEB 320 saatlik Metal Teknolojisi (kaynakçılık) kursunu bitirdi.

– İstanbul Liman Başkanlığı 240 saat Gemici kursunu tamamladı.

Hakan Türkkuşu - @turkkusu - Kamp Direktörü

Hakkında

- Terra Nova Camp Kamp Direktörü ve Baş Eğitimci Hakan Türkkuşu, dünyanın en büyük ikinci yağmur ormanı Borneo’dan Afrika’nın uçsuz bucaksız düzlüğü Serengeti’ye, dünyanın en büyük çölü Sahra’dan dünyanın en yüksek dağlarından Kinabalu’ya uzanan en çetin coğrafyalarda kamp kuran ve etkinlikler düzenleyen deneyimli bir profesyonel.

- Terra Nova Camp ile 35 yıllık hayalini gerçekleştiren Hakan Türkkuşu, 11 Nisan 1963 tarihinde Eskişehir’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Bursa’da tamamladı, 1981 yılında Bursa Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Aynı yıl İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazandı, Uluslararası İlişkiler Bölümü’nü 85 not ortalaması ile 1985 yılında bitirdi.

Gazeteci ve Çevirmen:

- Eğitimi sırasında gazetecilik mesleğine öğrencilik yıllarında sırasıyla THA-Türk Haberler Ajansı, Nokta dergisi, Milliyet gazetesinde tam zamanlı çalıştı. Muhabir ve editör olarak Milliyet Kardeş, Milliyet Çocuk, Günümüzde Kitaplar, İktisat Dergisi, Kapital (Karacan), Capital (Hürriyet), Otomotiv, Macro, Playboy, Image of Turkey, Deniz Magazin, Ekonomist, Flash TV, Kanal E ve Müzik Dergi’si için yazdı, Alfa Yayınları için IT konularında kitap çevirileri yaptı. İlk radyoculuk deneyimini kısa adı NOS (Nederlandse Omroep Stichting) olan Hollanda Yayın Vakfı’nın Türkçe yayınlar servisinde yaşadı, Türkiye’den verdiği haberler ile katkıda bulundu. MICE Dergi, Pietra Magazine, STH Bülten gibi kurumsal yayınlar için yazdı, yayın kurullarında görev aldı. Kurucusu olduğu Türkiye’nin ilk markaya özel haber ajansı sanalhabermerkezi.com ile içerik sağlayan Associate Editors Int için yazmayı sürdürüyor.
 

Anna Pasternak’ın Lady Di’nin hüzünlü öyküsünü anlattığı Prensesin Aşkı: Bir Tahtı Sarsan Skandal, Roderick Conway Morris’in kaleme aldığı Osmanlı Gizli Servisi belgelerinde Cem Sultan Olayı (Milliyet) -Cem Sultan Sürgündeki Veliaht (Epsilon), Dankwart Rustov’un Unutulan Müttefik Türkiye başlıklı siyasi tarih incelemesi başta olmak üzere aralarında ansiklopedi, çocuk kitapları, biyografilerin bulunduğu 200 kadar yayını Türkçe’ye çevirdi. Bu dönemde Türkiye Spor Ünlüleri Ansiklopedisi’ni yazdı, 2000’lere Doğru Türkiye başlıklı araştıması ile de TÇSV (Türkiye Çevre Sorunları Vakfı) yarışmasında üçüncülük ödülü aldı.

Etkinlik Yöneticisi

Profesyonel yaşamında 35 yıldan fazlasını geride bırakan Hakan Türkkuşu, farklı sektörlerden sayısı bini aşan marka adına etkinlik yönetiminden medya ilişkilerine uzanan geniş bir yelpazede, toplam 13 binden fazla çalışmada görev aldı.

- Türkiye’deki ilk stadyum konseri (Byran Adams), Türkiye’de A’dan Z’ye tasarlanan ilk road-show (Jean Karavan), 10 yıl emek verdiği “en büyük serüven” Camel Trophy elemelerine Türkiye’nin 2 kez evsahipliği yapan tek ülke olması, Kazakistan’ın ilk raft milli takımı (Camel White Water Challenge) seçmeleri, Türkiye’de ilk kez düzenlenen açıkdeniz sürat teknesi yarışı Class 1, NYSE - New York Borsası’nda işlem gören ilk Türk şirketi olan Turkcell adına Wall Street sokak etkinlikleri, Türkiye’de ilk Formula 1 naklen yayınları (ancorman) ile ilk ev sahipliği, Türkiye ile Yunanistan arasında ilk Uluslararası Deniz Maratonu, Türkiye’nin 2004 yılında ev sahipliği yaptığı ilk ve tek Eurovision Şarkı Yarışması, GP2’de yarışan ilk Türk pilotu (Jason Tahincioğlu) için e-PR, dünyanın en önemli müzik festivali olan Woodstock ve Türkiye’nin en büyük müzik festivali ve gençlik etkinliği kabul edilen Rock’n Coke gibi sayısız ilk’e imza attı.

- İstanbul Festival Vadisi Projesi ile Türkiye’nin en büyük (240 dönüm) açık hava etkinlik alanını kurdu, 70-75 bin kişinin katıldığı Barışa Rock festivaline ev sahipliği yaptı.

Eğitimci ve Gençlik Koçu

- Akademi İstanbul’da 2012 yılına kadar Haber ve Haber Yazım Teknikleri, Yeni Medya: İnternet ve Mobil İletişim yanı sıra Halkla İlişkilerde Etkinlik Yönetimi; Öğretim Görevlisi olduğu İzmir Ekonomi Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde de 2011-2014 yılları arasında başta Etkinlik Yönetimi (PRA417) olmak üzere Medya İlişkileri, Halkla İlişkiler ve Metin Yazarlığı Stüdyosu (PRA304) ve İletişimde Sunum Becerileri (PRA100) derslerini verdi. Halen Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde Halkla İlişkilerde Etkinlik Yönetimi (PR220) dersi veriyor.

- Merkezi Londra’da olan Livcon Learning Academy’den aldığı koçluk formasyonu ve eğitimci kimliği ile odaklandığı gençlik sorunları alanındaki çalışmalarını bugün de koç olarak sürdürüyor.

- 2018 yılında hayata geçirdiği Terra Nova Camp projesi ile okul öncesi (2-6) küçüklere, çocuklara (7-10) ve genç bireylere (11-17) eğlenirken öğrenip öğrenirken de eğlenecekleri doğayı keşfe ve temel becerileri geliştirmeye yönelik günlük ve haftalık alternative programlar sunuyor, atölyeler düzenliyor.

Yazar ve Konuşmacı

Hakan Türkkuşu, “Öğrendim | Yaşadım | Anlattım” başlıklı konferans ve eğitim serisinin ilk bölümünde “Medyada genler değişiyor, Gazetecilik evrim geçiriyor” ile medya, “Etkinlikler de tıpkı insanlar gibidir: Doğar | Büyür |Biter” ile etkinlik yönetimi ve “Sosyal medyayı kavramak: Eskiden Facebook yoktu, buralar hep dutluktu” ile iletişim konularını ele aldığı profesyonel paylaşımlarını exclusive olarak kısa adı CSA Celebrity Speakers Association üzerinden sürdürüyor.

- Ayrıca inovasyon, doğada yaşam, kariyer, girişimcilik, keşif seyahatleri, network temalı konferans ve etkinliklere konuk konuşmacı olarak katılıyor, kurumsal motivasyon odaklı eğitimler veriyor.

- Pek çok saygın üniversite ve yüksek eğitim kuruluşunun yanı sıra Boğaziçi Üniversitesi Boogy Academy ortak sertifika programında ders kitabı kabul edilen 5N1K ile Etkinlik Yönetimi | Event Management via 5W1H kitabı ile, marka iletişiminde etkinlik yönetimi konusunda işin teorisi ile yetinmeyenler için “deneyime dayalı” farklı bir bakış açısı sunuyor.

- Kendi ifadesi ile “açıklamalı sözlük, ansiklopedik almanak” olarak tarif ettiği Semboller | Simgeler | Kavramlar başlıklı bir başka kitabı daha bulunuyor.

Ataç Besi - @atac_besi - Macerasever, Gara Guzu Kurucusu

Hakkında

- Hacettepe Tıp’tan mezun oldu ancak rafting sporu ile uğraştı.

- Üniversitedeyken Dağcılık Kulübü’ne üyeydi. (Demirkazık Batı Rotası’nı ilk çıkan ekiptendir.)

- Soğuk sıkma zeytinyağı üretimini öğrenmek için eşi Akgonca Besi ile gittiği Güney Amerika’da, Ataç Besi’nin uzun süredir hayali olan el yapımı, yerel bira üretimini hayata geçirme kararı aldılar.

- Türkiye’nin ilk yerel birasını üreten, 2009’dan beri eşi ve çocuklarıyla Muğla’da yaşayan Ataç Besi, her sene Gara Guzu’ya yeni tatlar eklemeye devam ediyor.

Tamer Atsan - @kanatsiz_ucus - Car Degisi Metin Editörü

Hakkında

- 1963 doğumlu Tamer Atsan baba mesleği olan otomotive çok küçük yaşlarda büyük bir ilgi duydu ve gelecekte bu sektörde çalışmak için makina mühendisliği eğitimi almaya karar verdi.

- 4 yıllık mühendislik eğitiminin üzerine 2 sene İşletme İktisadı Programı’nı tamamladı ve Oyak Renault Otomobil Fabrikaları’nda iş hayatına başladı.

 - 30 yıl süresince otomotiv sektöründe çeşitli markalarda yöneticilik yapan Atsan son 6 yıldır bir Japon markasında yöneticilik yapmaktadır.

- Evli ve 2 kız babası (Dila ve Lal) olan Tamer Atsan ‘nın 40’lı yaşların başında adım attığı motosiklet dünyası gün geçtikçe bir tutkuya dönüştü ve bu konuda bazı çalışmalar yaparak deneyimlerini paylaşma düşüncesi ön plana çıktı. Bu sebeple 2017 Haziran ayından itibaren Car Dergisi Motosiklet Editörlüğü görevini üstlenmiştir.

- Sağlıklı ve keyifli bir hayat için spor yapmanın çok önemli olduğunu vurgulayan Atsan kişisel motivasyonunu motosiklet ile seyahat ederek sağlıyor.

Kutsal Zafer Şahin - @kutsalzafersahin - Doğa ve Macera Sporcusu, Eğitmen ve Hayatta Kalma Okulu’nun Kurucusu

Doğa ve doğa sporları ile 1991 yılında ilgilenmeye başladı. 1992 yılında Türk Hava Kurumu'nda skydiving, yani serbest paraşütçülüğe başladı. En üst seviye uluslararası FAI D lisansı sahibidir ve birçok şampiyona katılımı bulunmaktadır. Ayrıca yamaç paraşütü eğitmen pilottur. 1998 - 2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi ve Yıldız Tekni Üniversitelerinin ilk yamaç paraşütçülerini yetiştirmiştir. Askerliğini tamamladığı 1.Komando Tugayı (Hava İndirme Tugayı)'nda da askeri serbest paraşütçü ve öğretmen yardımcısı olarak 150 kadar her türlü görev atlayışını başarı ile tamamlamış ve yüksek başarı göstermiştir. Trap ve skeet atıcılık sporunu paraşüt ve dağcılık sporlarına ağırlık vermesinden dolayı bırakmak zorunda kaldı. Birçok macera yarışmasına katılmıştır. Fotoğrafçılık eğitimi alarak spor ve doğa fotoğrafları çekmeye merak saldı ve "En iyi ve en etkili referanslar fotoğraflardır" diyerek bu hobisini devam ettirmektedir.

1998 senesinde Fotografevi Turizm'de başladığı profesyonel trekking rehberliğini daha da ileri götürerek; bu konuda eğitimler ve kurumsal olarak da Türkiye'de ilk profesyonel doğa yürüyüşü rehberlik hizmetini vermeye başladı. Birçok dergide ve internet yayınlarında hayatta kalma, doğa yürüyüşü ve kampçılık bilgileri yazdı. Ayrıca yine bu konuda yazdığı "Doğada Yapılan Yürüyüşler - Trekking & Hiking" isimli kitabı bulunmaktadır. Bu kitap dışında basılmayı bekleyen dört kitabı daha vardır. 2001 yılında Pusula Doğa Sporları'nı kurdu ve daha sonra da 2003 yılında oluşturduğu Hayatta Kalma Okulu ile hayatta kalma eğitimlerini daha etkili bir düzeye getirdi. Birçok uluslararası firmanın (Vodafone, NRC, Siemens Gameda gibi) açık alanda zor şartlar altında çalışan personeline iş güvenliği kapsamında hayatta kalma eğitimleri vererek, kurmuş olduğu doğa sporları ve hayatta kalma okulunun bu konuda marka olma kalitesini artırdı. Düzenlemiş olduğu belgelerin geçerliliğini sağlamış oldu.

Trekking, hayatta kalma ve havacılık konularında kendisi ile ilgili olarak birçok röportaj ve birkaç televizyon programı yapıldı. İz TV'de "Wilco'nun Karavanı" programı, Uzman TV'de hayatta kalma ve kampçılık konularında birçok konu anlatımı, TRT Çocuk'da "Doğal Olarak" programı, Yaban TV'de "Zirveyi Zorlayanlar"a konu ve konuk olurken; TRT Türk'de "Şehir Kaçakları" programında uzman ve sunucu olarak görev aldı. Ayrıca zaman zaman televizyon programlarına branşı olan konularda özel danışmanlık hizmetleri vermeye devam ediyor.

Eğitimi, Anadolu Ünv. AÖF İşletmedir ve halen İstanbul Ünv. Sosyoloji bölümü öğrencisidir. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Serhat Akbel - @serhatakbel - Doğada Yaşam Okulu Kurucusu

Hakkında

- 2004 yılından beri AKUT Arama Kurtarma Derneği üyesidir.

- Türkiye'nin çeşitli bölgelerinde arama kurtarma çalışmalarına ve ana kamp organizasyonlarına katılmıştır.

- AKUT bünyesinde eğitmenlik yapmaktadır.

- Milli Eğitim Bakanlığı İzcilik Teşkilatı'nda çeşitli görevler yürütmüştür.

- AKUT Doğada Yaşam Projesinde proje koordinatörlüğü görevini sürdürmektedir.

Abdullah Yıldız - @abdullah_yildiz_official - Yamaç Paraşütü Pilotu, Fenomen Air Sports Kurucusu

Hakkında

2001 yılında THK'da yamaç paraşütüne başladı. 2003-2009 yılları arasında THK öğretmen pilot olarak kariyerine devam etti. 2010 yılında Fenomen Air Sports uçuş okulunu faaliyete sundu. THK ve FAI onaylı öğretmen pilot sertifikası aldı. Halihazırda ''A'' katagorili öğretmen pilot olarak P1'den P5'e kadar tüm eğitimleri vermeye ve FAI onaylı belgelendirmeye yetkilidir.

2004'te katıldığı ilk Türkiye Yamaçparaşütü Mesafe Şampiyonasında 1.lik almıştır.

Katıldığı bir çok yarışmada dereceler elde etmiştir. 2014 Dünya Hava Sporları Federasyonu (FAI) pilot sıralamasında 53.cü sırada yer almaktadır.

Cem Karabay - @cemkarabay_akvaryumadam - Dalış Eğitmeni, Guinnes Dünya Rekortmeni

Hakkında

- 24 Şubat 1972 İstanbul doğumlu olan Cem KARABAY, Denizle tanıştığı zamanı hatırlamamakla beraber sualtına adım attığı günü daha dün olmuş gibi hatırlıyor. "Sene 1978 Menekşe Haylayf Plajı denize kumsaldan birkaç basamakla iniliyor ve derinlik benim boyumdan daha fazla. Merdivenlerden aşağıya doğru inmeye çalışırken ayağım kaydı ve bir anda sualtı bana merhaba dedi. Normal şartlarda insanların boğulma belirtileri gösterdiği bir ortamda ben sualtındaki büyülü sesleri balıkların konuşma sesleri olarak dinledim ve sadece nefessiz kaldığımı hissettiğimde basamaklara tırmanıp sudan çıktım". Karabay sualtı ile tanışmasını işte böyle anlatıyor.

- 2003 yılına kadar 18 yıl müzisyenlik yapan Cem KARABAY 1989 yılında Türkiye’nin ilk Hiphop albümünü çıkardı. Uzun yıllar söz yazarlığı ve bestecilik yapan Karabay’ın eserlerini Tanju OKAN, İBO, Meyra gibi pek çok sanatçı seslendirdi. Bu zaman zarfı içerisinde kendisi de toplam iki albüm çıkardı. (Tea Party – Panter)

- 1995 yılında SCUBA ile tanıştı ve hayatının dönüm noktası başladı bundan sonraki hayatı artık eskisi gibi olmayacaktı. İlk önce dalış sistemi olarak PADI ile başladı. Dive Master ve Master Scuba Diver oluncaya kadar yoluna devam etti. Ardından CMAS dalış sisteminde yoluna dervam etti. 2007 yılında geçirdiği kaza sonrasında dalış hayatının bittiği düşünülürken Karabay tam 3 ay sonra yeniden sualtına döndü.

- 2008 yılında katıldığı 3 Yıldız Eğitmen Kursunda ise 11 eğitmen adayı arasından başarılı olup 3 Yıldız eğitmen ünvanını alan tek isim yine Cem KARABAY oldu. Bu başarısı ile Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu tarihinde bir ilki gerçekleştirip ilk defa 3 Yıldız Eğitmen kursunda başarıya ulaşan tek kişi oldu ve özerk olan federasyonun ilk 3 Yıldız Eğitmeni oldu.

- Ardından SSI dalış sisteminde Instructor Trainer (Eğitmen Eğiticisi) ve 14 uzmanlık gerektiren eğitimin Speciality Instructor'ı (Uzman Eğitmeni) oldu DAN (Divers Alert Network ) tarafından düzenlenen eğitmen programına katılarak BLS (Temel Yaşam Desteği), Dalış Kazalarında Oksijenli İlk Yardım ve Otomatik Dış Defibrilasyon Kurslarının Eğitmeni oldu.

- 2009 Yılından beri belgesel kanalı Yaban TV de Cem KARABAY ile SCUBA Öğreniyorum adında bir program yaparak Dünya da ilk defa TV üzerinden SCUBA (Tüplü Dalış) eğitimleri vermeye başlamıştır.

- Cem KARABAY ilklerin ve enlerin adamı olarak halen Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Kurul Üyesi, Beylikdüzü Sualtı Sporları Dünya Rekortmenleri Kulübü Derneği’nin Yönetim Kurulu Başkanı, Beylikdüzü Belediyesi Spor Danışma Kurulu Başkan Yardımcısı, Yaban TV Program Yapımcısı, Sualtında En Uzun Süre Yaşama Guinness Dünya Rekortmenidir. 
 

- KARABAY, 2007 yılında geçirdiği kazada kırılan ve hala kırık olan çenesine rağmen, kendi branşı olan SCUBA'da 2 Guinness Dünya Rekoru kırmıştır. Cem KARABAY, Suyun altından hiç çıkmadan tüm ihtiyaçlarını suyun altında gidererek 192 saat 19 dakika 19 saniye (8 Gün) yaşamış ve “KÂİNATTA SUYUN ALTINDA EN UZUN SÜRE YAŞAYAN İNSAN” ünvanını almıştır.

Daha Önceki Önemli Dalışları ;

- 2009 Longest SCUBA Dive Enclosed Environment (En Uzun Süre SCUBA ile Kapalı Ortamda Sualtında Yaşama) Dünya Rekoru

- 2009 Yılında gerçekleştirmiş olduğu Dünya Rekoru ile Cem KARABAY Türkiye Cumhuriyeti tarihinde Guinness Dünya Rekorları Kitabına Sualtı Sporları Branşından giren ilk ve tek Türk’dür.

- 2011 Longest SCUBA Dive Enclosed Environment (En Uzun Süre SCUBA ile Kapalı Ortamda Sualtında Yaşama) Dünya Rekoru

- Karabay 2011 yılında suyun altından hiç çıkmadan tüm ihtiyaçlarını suyun altında gidererek 192 saat 19 dakika 19 saniye (8 Gün) yaşamış ve “KÂİNATTA SUYUN ALTINDA EN UZUN SÜRE YAŞAYAN İNSAN” ünvanını almıştır.

Kerem Alkan - @mkeremalkan - Uluslararası At Terbiyesi ve Engel Atlama Binicilik Antrenörü

Hakkında

- Kerem Alkan 7 yaşında at binmeye başlamış. Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü’nde lisanslı sporcu olmuş. Almanya, Hollanda ve İngiltere’de binicilik eğitimi almış.

- Katıldığı İstanbul ve Türkiye Şampiyonalarında bir çok kez birinci gelmiş ve kupalar kazanmış. Milli takıma seçilerek müsabakalara katılmış. Ülkemizi başarı ile temsil etmiş.

- İşletme mezunu olan Kerem Alkan bir yandan şirket işleri diğer yandan atları ile ilgilenmektedir.

- 8 yıl Sipahi Ocağı Binicilik Kulübü’nde binicilik şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyeliği yapan Alkan, aynı zamanda da konkur yarışmalarında pist şefi hakemliği de yapmıştır.

- Binicilik Federasyonu teknik komite üyeliği ve Milli takım ekip şefliği yapmış ve şu an faal olarak binicilik ve at eğitmenliği yapmaktadır.

Sarper Sesli - @sarpersesliexperience - Macerasever, Ride The Earth Kurucusu

Hakkında

- 1975 yılında doğan Sarper Sesli küçük yaşlarda başlayan doğa sporları merakına bir çok farklı dalda devam ederken, Türkiye’nin ilk Bungee Jumping Jump Master’ı olarak 5 yıl süren profesyonel sporcu ve yönetici yaşamına başladı.

- Hızını alamadan 2004 yılında motosiklet eğitmeni olmak üzere BMW MOTORAD’ın ünlü baş eğitmeni Thomas Wolf’dan tüm resmi ve lisanslı eğitimlerini aldı.

- Bu dönemde Türkiye’nin ilk uluslararası motosiklet eğitim ve yaşam merkezi olan BMW RIDER ACADEMY İSTANBUL’da 2004 – 2009 yılları arasında yönetici ve kıdemli eğitmen olarak çalıştı.

- BMW ürün eğitimleri, MEB, ileri yol, enduro, tur rehberliği, ilk yardım ve mekanik eğitimleri derken global eğitmenlik adımlarının bütününü tamamladı. Ayrıca arama kurtarma eğitimleri ve 80 ülkenin üzerinde destinasyon tecrübesi ile şu an Afrika Kıtası, Güney Amerika, Ortadoğu, Avrupa, Asya ve Türkiye uzman olduğu bölgelerdir.

- Motosiklet kariyeri süresince Türkiye genelinde vermiş olduğu farklı seviyedeki eğitimler ve güvenlik seminerleriyle adını duyururken Türkiye’deki ilk ticari motosiklet turlarını da hayata geçirdi.

- 5 yıllık profesyonel eğitimcilik ve yöneticilik kariyerinin ardından ortakları arasında olduğu Dsm Group’un Afrika yapılanmasını gerçekleştirmek üzere Güney Afrika Cumhuriyetine yerleşti. Gerçekten deneyimlemediği hiç birşeyi konukları ile paylaşmamak konusundaki kurumsal tavrı ile bugün birçok kişinin hayallerini süsleyen seyahat programlarını, kişiye özel kurgulayıp yaşama geçiren, sıradan olanı yaşamında çok da barındırmayan biri olarak sizleri tüm deneyimlerini paylaşmak üzere Ride The Earth gezilerine bekliyor.

Gökhan Konaş - @tekbasinadaolur - Blogger, Influencer

Hakkında

- İnternet ve Bilişim dünyasında geçirdiğim 15 yılın ardından hayatımı değiştirmeye karar verdim ve tüm birikimimi satıp kendime bir çadır aldım ve yola koyuldum… şeklinde bir giriş yapsam daha ilginç olabilirdi ama öyle bir cesaretim yok henüz. İşin şakası bir yana hikaye şöyle başladı; 2011 yılında Kaz Dağları’ndaki aslında pek de istemeden gittiğim ilk kamp tecrübem beni bayağı etkiledi. Farketmeden bir parçası haline geldiğimiz şehir hayatları içinde unuttuğumuz bazı şeyleri yeniden hatırlattı. Doğada olmanın tadını, yolda olmanın verdiği özgürlük duygusunu, yeni yerler görmenin ve yeni insanlar tanımanın “gerçekten” yaşamak olduğunu tekrar farkettim.

O günden beri mümkün olduğunca çok gezmeye, yeni yerler görmeye, farklı lezzetleri tatmaya ve aslında yolda olmaya bağımlı oldum. Bu yaşam tarzını anlamaya çalışırken çok blog takip ettim (halen de ediyorum) ve çok fazla şey öğrendim. Belki benim yazdıklarım ve bakış açım da birilerinin işine yarayabilir diye düşünerek tecrübelerimi ve gördüklerimi paylaşmak istedim.

…ve tekbasinadaolur.com ortaya çıktı. Hikayesi ise burada!

- İnternet projeleri ve e-ticaret konusunda danışmanlık/koçluk yaparak yaşıyorum.

- Çalışma hayatım ile ilgili kısa bilgiye şu adresten ulaşabilirsiniz. Yolda olmak ve yeni yerler görmek benim için son yılların en büyük tutkusu. Yeni insanlar ile tanışmanın, farklı yaşam deneyimlerini öğrenmenin çok keyifli ve önemli olduğunu düşünüyorum.

- Her internet çocuğu gibi fotoğrafa meraklıyım ama bu konuda öğrenecek çok şeyim var.

- Farklı lezzetler tatmayı ve yemek yapmayı seviyorum.

Orkun Olgar - @orkunolgar - Doğa Sporları Uzmanı, SPX CEO’su
Özgür Tetik - @_ozgurtetik_ - Ultra Maraton Koşucusu
Gökalp Saklı - @gokalpsakli - Hayat Aktivatörü
Mesut Turan - @b.a.s.e.jumper - Base Jumper
Hakan Türkkuşu - @turkkusu - Eğitimci, Kamp Direktörü
Ataç Besi - @atac_besi - Gara Guzu Kurucusu, Dağcı, Raftingci, Yelkenci
Tamer Atsan - @kanatsiz_ucus - Car Dergisi Motosiklet Editörü
Kutsal Zafer Şahin - @kutsalzafersahin - Doğa ve Macera Sporcusu, Eğitmen ve Hayatta Kalma Okulu’nun Kurucusu
Serhat Akbel - @serhatakbel - Doğada Yaşam Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu
Abdullah Yıldız - @abdullah_yildiz_official - Yamaç Paraşütü Öğretmen Pilotu, Fenomen Air Sports Kurucusu
Cem Karabay - @cemkarabay_akvaryumadam - Dalış Eğitmeni, Guinness Dünya Rekortmeni
Kerem Alkan - @mkeremalkan - Uluslararası At Terbiyesi ve Engel Atlama Binicilik Antrenörü
Sarper Sesli - @sarpersesliexperience - Ride The Earth Kurucusu, Maceracı
Gökhan Konaş - @tekbasinadaolur
Deneyimleyebileceğiniz Atölyeler
Doğada Kahve Demleme Atölyesi / Baran Akyüz @rotasizbaran
Poi Yapımı Atölyesi / Elvan Özsel
İlk Yardım Eğitimi / Medline
Yenilebilir ve Şifalı Bitkiler Atölyesi ve Yürüyüşü / Akif Erim @kecisofrasi
Deri İşlemeciliği Atölyesi / Cumhur Bıyıklı @deridede_leather
Eğlenceli Oyunlar
Chiboard - Long Board - Tırmanış - Zipline - Slackline
Kamp Konaklamalı Kalan Outdoorseverlere Özel Program
21:30 - 22:30 Kuzey Masalları + Ateş Poisi
22:30 - 23:30 Gece Yürüyüşü + Yıldız Gözlem
08:30 Eflatun Yoga Doğaya Uyanış Yogası (Pazar sabahı)
YARARLI BİLGİLER
KAMP ALANINA ULAŞIM
Kamp alanına toplu taşımayla ulaşılabilmektedir. Toplu taşıma kullanmak isteyenler Hacıosman metro hattından sonra 151 numaralı otobüslerle kamp alanının önüne kadar gelebilir.
Atatürk Havalimanı – Yenikapı Metrosu (30 dakika)
Yenikapı – Hacıosman Metrosu ile (28 dakika)
Hacıosman otobüs durağından 151 Kilyos Demirciköy Otobüsü (40 dakika)
Kilyos Merkez son duraktan Kumköy Kilyos Doğada Yaşam Okulu yönüne 1233 metre
Kamp alanının hemen önünde bulunan durağın ismi Fındıklı Geçitdurağıdır.
Kendi aracıyla gelmek isteyenler için otopark vardır. Otopark ücreti 15 TL’dir
KAMP ALANI HAKKINDA
Kamp alanında elektrik, wc, duş, yiyecek ve içecek temin edilecek. Büfe ve yiyecek servisi yapan mutfak mevcuttur.
Kamp boyunca yiyeceklerinizi yanlızca emniyetli kamp ocaklarında kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi dilerseniz kamp alanından da ücreti mukabilinde temin edebilirsiniz.
Bölgede telefon hattı çekmektedir.
Denize kıyısı olan kamp alanında hava koşullarının iyi olması durumunda yüzülebilir. Olumsuz hava şartlarında denize girmek tehlikeli ve -dolayısıyla- yasaktır.
Alanda yerde ve ateş kovasında ateş yakmak yasaktır. Sadece önceden belirlenen yerde kamp ateşi yanacaktır.
Çadırlar için yer gösterme işlemi alana geldiğimizde görevli arkadaşlarımız tarafından yapılacak.
KAMPA GELİRKEN YANINIZDA GETİRMEYİ UNUTMAMANIZ GEREKENLER
Mevsime uygun çadır
Mevsime uygun uyku tulumu
Mevsime uygun kıyafet
Mat
Kamp sandalyesi
Kafa feneri
Mevsime uygun kıyafetler
Yağmurluk
Polar
Hava koşullarının elverişli olması durumunda yüzmek için mayo, havlu, terlik vb.
Kişisel ihtiyaçlar
Atıştırmalık
Varsa kullanılan ilaçlar ve ilk yardım kiti
Hamak severler için hamak
MEVSİME UYGUN ÇADIR?
Yanınızda getireceğiniz ekipmanların mevsime uygun olduğundan emin olun. Uyku tulumu seçimi hakkındaki bu yazıya göz atabilirsiniz: https://melkeontheroad.com/uyku-tulumu-secimi.html
DİKKAT
Lütfen yanınızda getireceğiniz şampuan, sabun, diş macunu gibi kozmetik ürünlerinizi doğaya zarar vermeyen, doğada çözünebilen ürünlerden seçmeye özen gösterin.
Evcil hayvan dostlarını yanında getirmek isteyenler yanlarında mutlaka tasma ve ağızlıklarını getirmeyi unutmamalı.
Festivalmizde alkol ve uyuşturucu madde kullanımı kesinlikle yasaktır.
FESTİVAL HAKKINDA
Türkiye’nin ilk outdoor yaşam ve aktivite festivali Outdoor Fest’ten merhaba !
Binlerce outdoorseverle bir araya gelebileceğin, farklı kulvarlarda birçok marka ürünlerini tecrübe edip satın alma fırsatı bulabileceğin, birbirinden keyifli atölyelere katılma imkanı bulabileceğin ve Nature Talks sahnesinde onlarca influencerın deneyimlerini dinleyebileceğin Outdoor Fest senin için hazır.
→ http://outdoorfestturkiye.com
Outdoor Fest Etkinlik Programı
Tarih: 14- 15 Eylül 2019
Yer: Doğada Yaşam Okulu / Kilyos / İstanbul
14.09.2019 Cumartesi
11:00 Festival Alanı Kapı Açılışı
12:00 Doğada Kahve Demleme Atölyesi - Baran Akyüz @rotasizbaran / 1. Atölye İstasyonu
12:00 Poi Yapımı Atölyesi - Elvan Özsel / 2. Atölye İstasyonu
13:00 Orkun Olgar - Doğa Sporları Uzmanı, SPX CEO’su
13:30 Özgür Tetik - Ultra Maraton Koşucusu
14:00 Gökalp Saklı - Hayat Aktivatörü
14:00 Drone Atölyesi - DJI Drone Uçurma Atölyesi / 1. Atölye İstasyonu
14:00 Doğada İlk Yardım Atölyesi - Medline / 2. Atölye İstasyonu
14:30 Mesut Turan - Base Jumper
15:00 Poi Yapımı Atölyesi - Elvan Özsel / 1. Atölye İstasyonu
15:00 Doğada Kahve Demleme Atölyesi - Baran Akyüz @rotasizbaran / 2. Atölye İstasyonu
16:00 Hakan Türkkuşu - Eğitimci, Kamp Direktörü
16:00 Deri İşleme Atölyesi - @deridede_leather / 1. Atölye İstasyonu
16:00 Yenilebilir ve Şifalı Bitkiler Atölyesi - Akif Erim @kecisofrasi / 2. Atölye İstasyonu
16:30 Ataç Besi - Gara Guzu Kurucusu, Dağcı, Raftingci, Yelkenci
17:00 Sarper Sesli - Ride The Earth Kurucusu, Maceracı
17:30 Prof. Dr. Gökçen Orhan - Kalp ve Damar Cerrahisi
18:00 Kutsal Zafer Şahin - Doğa ve Macera Sporcusu, Eğitmen ve Hayatta Kalma Okulu’nun Kurucusu
18:30 Konser - Old Town Blues & Melis Karaduman

TÜM GÜN Chiboard - Long Board - Tırmanış - Zipline

Kamp Konaklamalı Kalan Outdoorseverlere Özel Program
21:30 - 22:30 Kuzey Masalları & Ateş Poisi
22:30 - 23:30 Gece Yürüyüşü & Yıldız Gözlem
08:30 - 09:30 Eflatun Yoga Doğaya Uyanış Yogası (Pazar sabahı)
09:30 - 10:30 Dağcılık İpleri ve Düğümleri Atölyesi
15.09.2019 Pazar
11:00 Festival Kapı Açılışı
12:00 Deri İşlemeciliği Atölyesi - @deridede_leather / 1. Atölye İstasyonu
12:00 Doğada İlk Yardım Atölyesi - Medline / 2. Atölye İstasyonu
13:00 Serhat Akbel - Doğada Yaşam Eğitim ve Danışmanlık Kurucusu
13:30 Abdullah Yıldız - Yamaç Paraşütü Öğretmen Pilotu, Fenomen Air Sports Kurucusu
14:00 Cem Karabay - Dalış Eğitmeni, Guinness Dünya Rekortmeni
14:00 Doğada Kahve Demleme Atölyesi - Baran Akyüz @rotasizbaran / 1. Atölye İstasyonu
14:00 Drone Atölyesi - DJI Drone Uçurma Atölyesi / 2. Atölye İstasyonu
14:30 Kerem Alkan - Uluslararası At Terbiyesi ve Engel Atlama Binicilik Antrenörü
15:00 Yenilebilir ve Şifalı Bitkiler Atölyesi - Akif Erim @kecisofrasi / 1. Atölye İstasyonu
15:00 Deri İşlemeciliği Atölyesi - @deridede_leather / 2. Atölye İstasyonu
16:00 Yeşim Melek Okyay - @dogadaki_melek / Doğada Yaşam Okulu Eğitim Koordinatörü
16:00 Poi Yapımı Atölyesi - Elvan Özsel / 1. Atölye İstasyonu
16:00 Yenilebilir ve Şifalı Bitkiler Atölyesi - Akif Erim @kecisofrasi / 2. Atölye İstasyonu
16:30 Tamer Atsan - Car Dergisi Motosiklet Editörü
17:00 Melike Dede - @melkeontheroad / Blogger
17:30 Gökhan Konaş - @tekbasinadaolur
18:00 Konser - Old Town Blues & Melis Karaduman
TÜM GÜN Chiboard - Long Board - Tırmanış - Zipline ve çekilişler

Festival süresi boyunca Medline Ekibi sağlık ve ilk yardım ile ilgili sorularınızı cevaplıyor olacaktır.
Festival Kuralları
 • 7 yaş ve üzeri bilete tabidir. 7 yaş altı ziyaretçilerimize bilet sahibi ebeveynlerinin eşlik etmesi gerekmektedir.
 • Festival alanına; patili dostlarımızın tüm sorumluluğu sizlere ait olacak şekilde ağızlıklı ve tasmalı bir şekilde getirebiliriniz.
 • Satılan biletler organizatörün yazılı izni olmadan herhangi bir promosyondan ve/veya yarışmada kullanılamaz.
 • Festivalimize engelli kartı ve refakatçisi ile gelen outdoorseverler ücretsiz giriş yapabileceklerdir.
 • Festival her türlü hava koşulunda gerçekleştirilebilir. Her türlü hava koşuluna hazırlıklı olunuz. Organizatör festivali iptal etmediği sürece bilet iadesi yapılmaz.
 • Festival alanına yiyecek ve içecek maddeleri sokmak yasaktır.
 • Festival alanına kesici, yanıcı, parlayıcı, patlayıcı ve ruhsatlı/ruhsatsız silah ile lazer ekipmanları sokmak yasaktır.
 • Festival alanına profesyonel ses ve görüntü araçları ile video kamera, fotoğraf makinesi sokmak yasaktır.
 • Canlı performansları izlemek için oturma düzeni yoktur.
 • Festival için belirlenmiş alanın dışına çıkmak yasaktır.
 • İzleyiciler; festival alanı içinde gerçekleştirilecek her türlü görüntü çekimi için şahsi izin vermiş sayılır ve organizatörler yapılan çekimleri promosyon ve/veya reklam amaçlı kullanım hakkına sahiptir. Sözleşmeli katılımcı markalar ile paylaşma hakkında sahiptir.
 • Festival alanında organizatör tarafindan tüm güvenlik önlemleri alınmıştır, ancak oluşabilecek herhangi bir kayıp, yaralanma, zarar veya hasardan organizatör sorumlu tutulamaz.
 • Hiçbir koşulda kayıp biletler için yeni bir bilet verilmeyecektir. Biletinizi kaybetmeyiniz.
 • Organizatör, herhangi bir nedenle bilet bedeli iadesi yaparak festivali iptal etme hakkına sahiptir.
 • Festival alanında emanet noktası bulunmamaktadır.
 • Festival alanına sadece, reçetesi yanında olmak kaydı ile reçeteli ilaçların sokulmasına izin verilecektir.
 • 50 ml’den fazla olan her türlü parfüm ve deodorant sokulamaz.
 • Güvenlik görevlileri tarafından tehlikeli kabul edebilecek her türlü gereçler festival alanına alınmayacaktır.
 • Drone kameralar festival alanına getirilemez.
 • Organizatör acil bir durumda, festivali durdurma, seyircileri festival alanında tutma ve festivali erteleme haklarına sahiptir.
 • Organizatör festival için uygun bulmadığı kişileri biletlerini iade ederek içeri almama hakkına sahiptir.
 • Festival kapısında ve etrafında branda, broşür vs. tanıtım materyali dağıtılması kesinlikle yasaktır.
 • Festival alanı ve çevresinde ateş yakmak kesinlikle yasaktır.
 • Denize girmek tehlikeli ve yasaktır.
 • Karavan ile katılım yapacak kişiler, araçlarını karavan park alanına park etmek ve tek kişi geleceklerse tek kişilik, 2 kişi gelceklerse 2 kişilik konaklamalı festival bileti almak zorundalar. (Karavan otopark ücreti 2 günlük 60 TL dir. Elektrik hizmeti bulunmamaktadır.)
 • Araç üstü çadır ile katılım yapacak kişiler, araçlarını karavan park alanına park etmek ve tek kişi geleceklerse tek kişilik, 2 kişi geleceklerse 2 kişilik konaklamalı festival bileti almak zorundalar. (Araç üstü çadır otopark ücreti 2 günlük 30 TL dir. Elektrik hizmeti bulunmamaktadır.)
 • Tüm katılımcıların yanlarında kimlik bulundurma zorunluluğu vardır.
 • Festival ve kamp alanı içerisinde değerli eşyalarınızı bırakmayınız. Kaybolma, çalınma gibi durumlarda Outdoor Türkiye, Doğaya Dönüş Kampı, Doğada Yaşam Okulu sorumluluk kabul etmez.
KATILIMCILAR
Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek Outdoor Fest ile Outdoor Türkiye dünyasındaki yerini almak için HEMEN BİZE KATIL!
KATILIMCI OLMAK İÇİN
HEMEN BAŞVUR
2020 Outdoor Fest’ %25 erken kayıt indiriminden yararlanmak istersen seni arayalım.
Tek yapman gereken aşağıdaki linke tıklayıp firma bilgilerini bize mail atman.